BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Flight of the Intruder

Flight of the Intruder (Įsibrovėlio skrydis)

http://www.imdb.com/title/tt0099587/
http://en.wikipedia.org/wiki/Flight_of_the_Intruder

Flight of the Intruder (1991) - Įsibrovėlio skrydis (JAV)

1972-ieji metai, Vietnamo karas. Amerikonai sėdi vandenyne ir iš lėktuvnešių rengia reidus į žemyną, bombarduoja kažką. Turim du herojus - bombonešio pilotus, kurie vos ne kas naktį lekia į žemyną ir meta bombas. Greitai paaiškėja, kad jų taikiniai kažkokie netikri - tik džiunglės ar šiaip kažkas nesvarbaus, jokie kariniai ar panašūs objektai. Būtų visai vis vien, bet priešlėktuvinė gynyba veikia, vietnamiečiai pila į amerikonų lėktuvus kuo papuola, vos ne akmenimis apmėto. Kadangi skrenda labai žemai, tai netgi rankiniai ginklai - visokie automatai ir šautuvai yra pavojingi. Taigi, vieną naktį, vienas vietnamietis gerai prisitaikė ir iš savo bardankės nupylė vieną iš pilotų, tiesiu taikymu, taiklus gi pasitaikė. Kitam pilotui, jo draugeliui ir partneriui pasidarė visai apmaudu - bombarduoja jie kažin ką, o žūti turi iš tikro. Argi tikrai tame suknistame Vietname nėra rimtesnių taikinių? Netrukus į lėktuvnešį atvyksta dar vienas "padangių asas" - Willem Dafoe herojus, toks kietas ir pilnas sarkazmo vyrukas, kuriam ėst neduok, tik duok pakariauti. Taigi, jie kartu galiausiai susiuosto ir nusprendžia palėkti su savo bombomis ne kur kitur o į patį Hanojų, komunistų sostinę. Ten būk tai raketų sandėliuko esama kažkur parke. Na ir nulekia iki to parko ir subombarduoja viską velniop. Valdžia už tokią savivalę aišku nepagiria, o atiduoda savivaliautojus į tribunolą. Juolab, kad komunistai paleidžia į darbą savo propagandos mašiną - tipo subombardavo vaikų darželius ir t.t. Tačiau bausmės šie lakūnai išvengia, nes galiausiai Amerikos prezidentas paskelbia visuotinę oro ataką ir visi iš tikro puola bombarduoti karinius taikinius. Kad jau visai nebūtų tokia laiminga pabaiga, Willem Dafoe herojus didvyriškai žūsta.
Toks ultrapatriotinis filmelis. Aišku, sukaltas tvirtais vinimis ir žiūrisi nenuobodžiai. Kadangi karas šiaip ar taip pralaimėtas, tai amerikonams reikia guostis - tipo jei būtų duota valia bebaimiams kariams, komunistai būtų sulyginti su žeme, o dabar valdžia viską sukniso. Juk porą trejetą tokių bombonešių ir viskas pleška, ech kaip apmaudu :) Toks maždaug primityvus požiūris propaguojamas šiuo filmu. Iš vaizdinės pusės, tai visko, ko galima tikėtis iš tokio filmo, čia ir yra. Girtų lakūnų siautėjimas vietiniuose baruose - yra. Apsižodžiavimas su aukštesnio laipsnio vadais - yra. Moteriška linija kažkur užnugaryje - o kaip gi be to. Šliaužiojimas po džiungles priešo teritorijoje - viskas kaip ir priklauso. Iš aktorių, tai Willem Dafoe čia yra žinomiausias veidas. Neužmirštam, kad jis vaidino vieną pagrindių vaidmenų ir tikrai rimtame filme apie Vietnamą - Oliverio Stouno "Būryje" (Platoon). O čia tai truputį persimaivo, vaikšto nuolat išsišiepęs, kiek nenatūraliai atrodo. Per daug peikti filmo nesinori, savo jis atidirba - puikus nuotykis, galingi ginklai, daug sprogimų. Lėktuvai, kuriais jie skraidė - A-1 Skyraiders ir Grumman A-6 Intruder. Nežinau, kaip iš tikro, bet lėktuvuose įmontuoti kompiuteriai daro įspūdį, žinant tą faktą, kad 70-ieji dabar laikomi prieškompiuterine era. Matosi kažkas panašaus į LCD displėjus, kuriuose vaizduojami susekti radarai, priešlėktuvinių įrenginių vieta, fiksuojami taikiniai ir t.t. Geras vaizdelis kai pačiu kritiškiausiu atakos momentu Dafoe herojus įsirėžęs plėšia laukan tą kompiuterį su intencija, kad "vis tiek tas šūdžius neveikia kaip reikiant" :) Lėktuvnešis, iš kurio filme kilo šie lėktuvai - USS Independence. Kas dar? Režisieriaus pavardė labai jau lietuviška - Milius. Turbūt žinomiausias jo filmas yra ne kas kitas o "Konanas Barbaras". Beje, filme epizodiškai pasirodo vienas aktorius iš "Draugų’ serialo - David Schwimmer, kažkaip nelabai matau jį kitur, nei seriale.

5 iš 10

flight

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. My brother suggested I would possibly like this site. He used to be totally right. This put up truly made my day. You can’t consider just how much time I had spent seeking for this info! Thank you!

Rašyti komentarą