BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Old School

http://www.imdb.com/title/tt0302886/
http://en.wikipedia.org/wiki/Old_School_(film)

Old School (2003) - Senoji mokykla (JAV)

Rež.: Todd Phillips
Vaidina: Luke Wilson, Will Ferrell, Vince Vaughn, Jeremy Piven, Ellen Pompeo, Juliette Lewis

Amerikietiško koledžo juokeliai. Tik tiek, kad pagrindiniai veikėjai jau grokai ne koledžo amžiaus. Todėl ir “Old School”. Trumpiau tariant - vienas bičas anksčiau nei numatyta grįžta ir komandiruotės ir užtinka savo draugę grupinio sekso vakarėlio įkarštyje. Jie išsiskiria ir bičas parsikrausto gyventi į kažkokį namiūkštį. Namiūkštis pasirodo esąs koledžo teritorijoje (campus). Todėl vienas bičo geras draugelis, norėdamas praskaidrinti vargšeliui nuotaiką, įkuria tame name studentų broliją. Su tikslu, kad linksmybės niekad nesibaigtų. Praradai vieną merginą, nieko tokio - dabar gausi jas visas! Vakarėliai kas vakarą ir t.t. Studentų brolijos sudėtis gan marga ir studentų ten ne tiek jau daug. Greitai visa ta veikla užkliūna koledžo valdžiai - tokiam suktam piktybiškam dekanui, kuris imasi visą tą reikalą “užraukti”. Bet “galiausiai” užraukiamas pats.
Filmas, nors ir kvailas, bet turintis savotiško žavesio. Juokeliai apie koledžą, seksą ir alkoholį bei jų (juokelių) įvairios kombinacijos. Filmas labai panašus į Road Trip - ir tai ne nuostabu, nes režisierius tas pats (Beje, jo darbas yra ir Starsky & Hutch, taip pat The Hangover). Režisierius tikriausiai ir norėjo sukurti kvailą filmą, tai pavyko puikiai. Bet jau geriau specialiai kvailas filmas, nei kai tai gaunasi netyčia (o tokių “netyčiukų” idiotiškų filmų yra daug, jei ne dauguma ir anaiptol ne visi jie - komedijos). Tik įdomu, ar iš tikro koledžų laisvalaikis yra toks linksmas? Viskas taip specifiškai amerikietiška, kad nėra net su kuo palyginti. Tikriausiai neverta ir gilintis, geriau atsipalaiduoti ir pasijuokti iš gan “arkliškų” šposų. Viskas daugmaž ok.

5 iš 10

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. 5 iš 10 ? Kvaila komedija ? Tipiniai juokeliai ? Juokauji, taip ? Filme, kaip tik, juokeliai patiekiami unikalesni, realiai, ten juokelių apie seksą, alkoholį ar pan. net nebuvo, o jei ir buvo, jie buvo antraplaniai… Žodžiu, ką darai - daryk gerai.

 2. vyr:

  Reiškiu tik savo nuomonę, ne daugiau. Nesakau, kad kvaili juokeliai yra blogai, jie tiesiog kvaili ir viskas. Atsipalaiduok truputėlį, persistengti nesveika. Pažiūrėk kokią komediją :) Paskaitinėk daugiau kino apžvalgų…

 3. Va, jei jau neuždedi smailo sakinio gale tai ir visi mano, kad esi rimtuolis, persistengiantis mėmė, kuris moka tik kritikuot, o pats kur nesugeba. :) Nieko panašaus, aš irgi tik išsakiau savo nuomonę, pakritikavau, kad gautum patirties ir žinotum kur tobulėt rašant, jei toks tavo tikslas. :) O jei rašai tik šiaip, ne, kad kas skaitytų ir domėtus, tuomet nekreipk dėmesio į tai ką rašau. :)

  O kas liečia kino apžvalgas, tai aš ir pats jas rašau(spustelk ant mano slapyvardžio) ir rašau kur kas ilgiau ir daugiau nei tu ir žinau kas žmonėm nepatinka ir pan, ir tiesiog tą kritiką, kurią per tą laiką esu gavęs aš - perduodu ją tau. :)

  Va ir viskas, jokių piktumų ar asmeniškumų. :)

 4. vyr:

  pagal datą nesimato, kad ilgiau, greičiau jau aš dukart ilgiau rašau. Pirmas įrašas dar iš pernai metų pradžios pas mane. O apžvalgų skaičius seniai persirito per 500, tik čia ne visos įkeltos, bet gal įkelsiu, jei netingėsiu ir turėsiu laiko. Bet tai ne esmė. Gerai pas tave padaryta svetainė, seniai jau mačiau, kad yra tokia ir skaitau su malonumu. Tik kino kritikos norėtųsi kiek daugiau. Man asmeniškai nuomonė (kad ir subjektyvi), įspūdis, asociacijos yra daug įdomesnis dalykas nei turinio atpasakojimas, todėl kažkaip taip ir gaunasi. Turinio kaip tik neverta išsamiai žinoti, nes nebus įdomu žiūrėti. Kitą kartą turinio filme kaip ir nebūna, o įspūdį daro, ir atvirkščiai. Žaisti kino kritiką man tai visai nesinori, nors pradinio lygio literatūrinis išsilavinimas tą ir leistų :)) Todėl kiekvieną kartą norisi truputį pajuokauti ir pasišaipyti iš kino šablonų, kvailų scenų ir šiaip :)
  O kalbant apie šį konkretų filmą, va pora citatų iš rimtų kino kritikų apžvalgų:
  “Still, most of Old School is nothing more than excuse for sex jokes, drinking jokes, college jokes, and combinations of the aforementioned. Many of the jokes fall flat, but enough give a small chuckle here and there.”
  Kitas autorius:
  “The span of topics for Old School’s jokes doesn’t range far and wide. Nearly every gag (and certainly every one that works) involves sex, nudity, drinking, male stupidity, or some combination of the above.”
  Tenka pritarti :)

 5. Tebunie, nebesiginčysiu su tavim dėl filmo, visgi už tave stoja net ir rimti kino apžvalgininkai, o po ilgų diskusijų, vistiek, manau, abu liktume prie savo nuomonių, tad ginčytis neverta. :)

  Kalbant apie apžvalgas, sveikintina, kad tiek daug esi prirašęs. :) Na, galbūt, tuonet, išsireiškiau ne taip, esmė, kad teko girdėt daug žmonių nuomonių, o jų buvo visokių, aš tiesiog viską sudėjau į savo vietas, apibendrinau ir dalį parašiau tau. :) Nepriimk visko asmeniškai. :)

  Va, apie tas mano apžvalgas, sakai, kad tai ką rašau yra turinio atpasakojimas ? Na, jei supratau tave teisingai, drįsčiau pasiginčyt. :) O sakydamas “norėtųsi daugiau kino kritikos”, turi omeny, kad reikėtų ilgesnių apžvalgų, daugiau apžvalgų ar kaip ? Sorry, kad nuklydom nuo tavo temos, jei norėsi padiskutuot - rašyk į skypę “Dankaniukas”, arba, jei tau nemaišo, galim tęst čia.

 6. vyr:

  na pvz. man taip peržiūrėjus filmą kyla kokių tai minčių, atsiranda įspūdis, gal prisiminimai kokie, gal šiaip kas nors patinka, ar nepatinka. Tokių įspūdžių aprašymas ir yra šio blogo tikslas (tik nedrįsčiau tvirtinti, kad šimtu proc. pavykęs). Peržiūrėjus krūvą filmų, jau galima kažką lyginti, rasti panašumų. Smagu užtikti išsiskiriančius, nepanašius į nieką filmus, tik nebūtinai jie turi patikti. O pas tave jau pretenzijos į rimtesnes apžvalgas, kurioms reikia ir medžiagos paieškoti, kad pateikti konkrečią informaciją. Sveikintina, lietuviškame tinkle tokios info nedaug ir ji išmėtyta. Aš tai tingiu tą daryti, nebent filmas tikrai vertas pasirodo (todėl įdedu nuorodą į imdb ir wikipediją). Kitą kartą net neprisimenu pagrindinių herojų vardų ir lieka tik “bičas” :)) Šiaip viskas ok pas tave, taip ir toliau, gausis verta naršymo bazė, gerai kad yra naujų filmų (kurių aš šiaip nežiūriu, nes spėja pasenti, kol prisiruošiu :))

 7. Supratau tavo poziciją, sekmės tau tuomet! (be sarkazmo, rimtai). :)

 8. My mate suggested I would possibly like this site. He was once entirely right. This publish truly made my day. You will not believe just how so much time I had spent looking for this information! Thanks!

Rašyti komentarą