BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Quicksilver Highway

http://www.imdb.com/title/tt0119975/

Quicksilver Highway (1997) - Kviksilverio greitkelis (JAV)

Rež.: Mick Garris
Vaidina: Christopher Lloyd, Matt Frewer, Raphael Sbarge, Missy Crider, Bill Nunn, Veronica Cartwright

Tai štai iš kur atsirado DAIKTAS! Daiktas (Thing) - vienas iš ekstravagantiškiausių Adamsų šemynėlės narių, vaikščiojantis ir gan gudrus žmogaus delnas su pirštais. Nors šiame filme nėra nė užuominos į Adamsų šeimynėlę, tačiau tokių atskirai nuo žmonių lakstančių delnų knibždėte knibžda. O prasidėjo viskas nuo vieno pasakojimo, kurį papasakojo keistas žmogus - nei koks tai tai magas, nei tai keistų ir šiurpių daiktų ir istorijų kolekcionierius (vardu Kviksilveris). Jis turėjo savo palapinę kažkokioje tai atrakcionų mugėje. Į tą palapinę užklydo vietinis kišenvagis, kaip tik “darbavęsis” toje mugėje ir buvęs priverstas kur nors pasislėpti nuo policijos. Ir tam, neturinčiam kur dėtis kišenvagiui buvo papasakota istorija apie “rankeles”. Ne šiaip rankeles, bet talentingo plastinio chirurgo rankeles, kurios vieną gražią dieną (tiksliau naktį) nutarė pakelti maištą prieš savo šeimininką ir ištrūkti į laisvę. O kas yra žmogui rankos? Rankos yra viskas, žmogus be rankų - tai kaip žmogus… be rankų :) Neveltui toks posakis. Tačiau čia ne šiaip maištas, o tikra revoliucija, todėl atsiranda dar daugiau laisvės ištroškusių rankelių. Kaip jos atsiskiria nuo žmonių? Susiranda kokį aštrų daiką ir tik šnai - padeda viena kitai :) Galiausiai tų rankų pasidaro visur pilna, kaip kokių ropinėjančių varlių, smagus vaizdelis. Kaip viskas baigėsi? Kaip ir visos revoliucijos - klaidingi idealai nuveda pražūtin…
Filmas susideda iš dviejų nepriklausomų istorijų. Vienintelis bendras personažas - paslaptingasis Kviksilveris, kuris ir pasakoja tas istorijas. Antras pasakojimas yra apie kelyje pasimetusius žmones ir kas gali su jais nutikti. Šiaip tokia supainiota istorija, pirmoji man patiko labiau.
Ką gi, pasakojimas apie “rankeles” tikrai neblogas. Ir aktoriai - vieni mano mėgstamiausių. Christopher Lloyd - jį matėme seriale “Atgal į ateitį” kaip “išprotėjusį profesorių”, o taip pat kaip Adamsų šeimos narį dėdę Pūlinį. Matt Frewer taip pat pasirodo nebloguose filmuose, daugiausiai tv serialuose (pvz. Psi Factor). O “Kviksilverio greitkelis” patrauklus dėl savotiško švelnaus juodojo jumoro, kurio pagalba pašiepiamos žmogiškosios ydos ir silpnybės. Be abejo verta paminėti, kad pirmosios istorijos autorius yra Klivas Barkeris, o antrosios - pats Stivenas Kingas.

6 iš 10

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą