BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Smoke

Smoke (Dūmas)

http://www.imdb.com/title/tt0114478/
http://en.wikipedia.org/wiki/Smoke_%28film%29

Smoke (1995) – Dūmas (JAV)

Rež.: Wayne Wang
Vaidina: William Hurt, Harvey Keitel, Giancarlo Esposito, Jose Zuniga, Jared Harris, Harold Perrineau, Jr., Deirdre O’Connell, Victor Argo, Michelle Hurst, Forest Whitaker, Stockard Channing

Niujorkas, Bruklinas, Trečiosios gatvės ir Septintosios alėjos kampas. Mažytė rūkalų parduotuvėlė "Brooklyn Cigar Co.", 1990-ieji metai. Parduotuvės savininkas (Harvey Keitel herojus) - rūstokos išvaizdos, tačiau geros sielos bičas. Keletas klientų, tarp kurių - vietinis rašytojas (William Hurt herojus), sunkiai atsigaunantis po žmonos žūties todėl nieko jau neberašantis. 15-metis juodaodis paauglys, kuris išgelbėja užsižioplinusį rašytoją, žengiantį į gatvę tiesiai po autobuso ratais. 5 gyvenimiškos istorijos, besisukančios apie šiuos herojus. Juodaodis paauglys slapstosi, nes nušvilpė 5 tūkst. dolerių iš kažkokių gangsterių. Trumpai pagyvena pas išgelbėtąjį rašytoją, už tai gangsteriai tą rašytoją sumuša progai pasitaikius. Kas dar? Klijuojasi prie kažkokio vienarankio bičio (Forest Whitaker herojus), priemiestyje turinčio automobilių remonto garažą - įtikino pastarąjį, kad yra jo sūnus. Rūkalų parduotuvės savininką irgi ištinka "siurprizas" - pasirodo jo buvusioji ir pareiškia, kad jie turi dukterį, kuri irgi tuoj turės vaiką, bet nori pasidaryti abortą, todėl reikia jo pagalbos ir t.t. Įdomiausias filmo momentas - keistas Harvey Keitel herojaus (parduotuvės savininko) pomėgis. Nuo 1976 m. jis kas dieną 8 val. ryto prieš savo parduotuvę fotografuoja gatvę. Diena po dienos, be jokios pertraukos, jau sukaupta apie 4000 nuotraukų. Kasdieninio gyvenimo momentai, iš pirmo žvilgsnio visiškai vienodi, tačiau tuo pačiu ir unikalūs, nepakartojami, nes juk kiekviena sekundė yra vienintelė ir nepakartojama.
Šiltas filmas, paprasti, "prieinami" herojai ir pakankamas emocinis ir netgi filosofinis užtaisas. Kasdieninio, įprasto gyvenimo žavesys. Tik tiek, kad tas kasdieninis gyvenimas Amerikoje, Niujorke, bent man atrodo kaip didžiausia egzotika. Filmą sunku priskirti kokiam nors žanrui, jis tiesiog šiek tiek apie gyvenimą, šiek tiek apie … nieką (arba “viską”, kaip kas supranta).  Piešiama erdvė, laikas ir žmonės sudaro retai kur sutinkamą harmoniją, jausmą, kad esi namuose, savo vietoje, tarp įprastų savo daiktų, tačiau kitaip, nei galima tikėtis, tai nekelia visai jokio nuobodulio. Puikus filmas, nesigailiu pažiūrėjęs.

8 iš 10

smoke

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. My buddy recommended I might like this website. He was once entirely right. This publish truly made my day. You cann’t believe simply how much time I had spent seeking for this info! Thanks!

Rašyti komentarą