BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Spun

http://www.imdb.com/title/tt0283003/
http://en.wikipedia.org/wiki/Spun

Spun (2002) - Gija (JAV)

Rež.: Jonas Åkerlund
Vaidina: Jason Schwartzman, Mickey Rourke, Brittany Murphy, John Leguizamo, Patrick Fugit, Mena Suvari

Filmas apie narkotikus ir narkomanus. Amerikos didmiesčio priemiestyje tvyro savotiška tingi neviltis ir tuštuma. Pustuštės gatvės, sušniurę namiūkščiai. Viename tokių namiūkščių sėdi kompanija ir laukia “kaifo”. O “kaifą” kaimynystėje verda “Chemikas” (Rourke herojus) - toks kietas, ant visų ir visko “dėjęs” bičas, vietinis gatvės autoritetas. Kažkokio labai rišlaus veiksmo filme kaip ir nėra. Tiesiog “Chemikas” savo padėjėju pasikviečia vieną jauniklį iš kompanijos, kadangi tas turi seną rudą volvo. Taigi su tuo volvo jis ir vežioja tai “Chemiko” mergą, tai patį “Chemiką”. O pakeliui atsitinka visokie smulkūs kriminaliniai, seksualiniai ar romantiški nuotykiai ar šiaip vaizdai ir narkotikais aptemdytos sąmonės vaizdiniai. Dar be viso to atsiranda du farai-idiotai, bandantys “parišti” visą tą narkotikų lizdą.
Filmas prisodrintas švelnaus, pereinančio į arklišką jumoro. Visi herojai tokie “paplaukę, paplaukę”, net ir šuo, kuris yra žalias (kailis žalios spalvos). Filmo virtualus veiksmas dažnai sujaukiamas - taip vaizduojamas narkotikų poveikis. Atsiranda energijos antplūdis, visi vaizdai pagreitėja. Narkotiniams vaizdiniams paryškinti dar naudojama animacija. Pats geriausias filmo epizodas - kai apsvaigusiam bičui pasivaidena, kad “Chemikas” atskaito paskaitą apie chmm… kaip čia švelniau… vienos moteriškos vietelės reikšmę visuomenei. Labai juokinga… O šiaip tai susidaro įspūdis, kad pagrindinis filmo veikėjas yra ne kas kitas, o rudas volvo. Ne veltui režisieriaus pavardė labai jau švediška…

7 iš 10

Pabaigai - Rourke “paskaita” :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

  1. Valuable information. Lucky me I discovered your web site by accident, and I am surprised why this twist of fate did not happened earlier! I bookmarked it.

  2. Do you mind if I post your article in my Thesis paper? I would think this article suits my topic perfectly. Well, thanks for writing this.

  3. good share

  4. Thank you very much for that good critique. Me together with my friend had been simply preparing to do lots of researching about that. We got a book from our local library but I actually think that I discovered a lot more with this post. I’m especially grateful to see such wonderful information being shared openly out there.

Rašyti komentarą