BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Spun

http://www.imdb.com/title/tt0283003/
http://en.wikipedia.org/wiki/Spun

Spun (2002) - Gija (JAV)

Rež.: Jonas Åkerlund
Vaidina: Jason Schwartzman, Mickey Rourke, Brittany Murphy, John Leguizamo, Patrick Fugit, Mena Suvari

Filmas apie narkotikus ir narkomanus. Amerikos didmiesčio priemiestyje tvyro savotiška tingi neviltis ir tuštuma. Pustuštės gatvės, sušniurę namiūkščiai. Viename tokių namiūkščių sėdi kompanija ir laukia “kaifo”. O “kaifą” kaimynystėje verda “Chemikas” (Rourke herojus) - toks kietas, ant visų ir visko “dėjęs” bičas, vietinis gatvės autoritetas. Kažkokio labai rišlaus veiksmo filme kaip ir nėra. Tiesiog “Chemikas” savo padėjėju pasikviečia vieną jauniklį iš kompanijos, kadangi tas turi seną rudą volvo. Taigi su tuo volvo jis ir vežioja tai “Chemiko” mergą, tai patį “Chemiką”. O pakeliui atsitinka visokie smulkūs kriminaliniai, seksualiniai ar romantiški nuotykiai ar šiaip vaizdai ir narkotikais aptemdytos sąmonės vaizdiniai. Dar be viso to atsiranda du farai-idiotai, bandantys “parišti” visą tą narkotikų lizdą.
Filmas prisodrintas švelnaus, pereinančio į arklišką jumoro. Visi herojai tokie “paplaukę, paplaukę”, net ir šuo, kuris yra žalias (kailis žalios spalvos). Filmo virtualus veiksmas dažnai sujaukiamas - taip vaizduojamas narkotikų poveikis. Atsiranda energijos antplūdis, visi vaizdai pagreitėja. Narkotiniams vaizdiniams paryškinti dar naudojama animacija. Pats geriausias filmo epizodas - kai apsvaigusiam bičui pasivaidena, kad “Chemikas” atskaito paskaitą apie chmm… kaip čia švelniau… vienos moteriškos vietelės reikšmę visuomenei. Labai juokinga… O šiaip tai susidaro įspūdis, kad pagrindinis filmo veikėjas yra ne kas kitas, o rudas volvo. Ne veltui režisieriaus pavardė labai jau švediška…

7 iš 10

Pabaigai - Rourke “paskaita” :)

Rodyk draugams

Bullet

http://www.imdb.com/title/tt0115781/
http://en.wikipedia.org/wiki/Bullet_(film)

Bullet (1996) - Kulka (JAV)

Rež.: Julien Temple
Vaidina: Mickey Rourke, Frank Senger, Adrien Brody, John Enos III, Fatmir Haskaj, Tupac Shakur

Bučas, dar kitaip vadinamas “Kulka” (Rurkės herojus) grįžta iš kalėjimo. Grįžta į savo miesto rajoną, kur nesustodamas verda gyvenimas - linksmybės, narkotikai, vagystės, gaujų nesutarimai. “Kulka” turi kieto bičo reputaciją, turi ištikimų draugų ir tokių pat ištikimų priešų. Turi du brolius - jaunesnįjį ir vyresnįjį, turi tėvus. Šeimynėlė, tiesą pasakius, gerokai kuoktelėjusi, labiausiai - vyresnysis brolis, vaizduojantis kietą karį, apsikrovęs ginklais ir karine atributika, mokantis gatvės berniūkščius, kaip teisingai perpjauti gerklę. Beje visi jie - žydai, tai kartais nuo karto kažkodėl specialiai yra primenama. Taigi, “Kulka” bando sugrįžti į ankstesnes vėžes, t.y. narkotikai, plėšimai, linksmybės. Bet jau nebegali - gyvenimas prarado prasmę. Ar tai kalėjimas jį palaužė, ar narkotikai atėmė sveikatą. Galiausiai leidžiasi nušaunamas tokio vietinio gaujos vado vienaakio negro.
Neįprastas “gangsterinis” filmas. Turi savo žavesio, neblogi kostiumai, o ir “happy endo” kaip ir nėra. Retai sutiksi istoriją apie “kietą bičą”, kuris anaiptol neduoda visiems į kaulus, o bando ieškoti gyvenimo prasmės. Šį kartą - neranda.

7 iš 10

Rodyk draugams

Romeo Must Die


http://www.imdb.com/title/tt0165929/
Romeo Must Die - Romeo turi mirti (2000 m.)
Pešasi dvi banditų gaujos - afroamerikiečių ir kinoamerikiečių. Nužudomas kiniečių boso sūnus, kiniečiai aišku įtaria negrus. Nužudytojo brolis efektingai pabėga iš Hong-Kongo kalėjimo ir atvaro į Ameriką išsiaiškinti kas ir kaip. Čia netikėtai susiduria su negrų boso dukterimi ir pradeda vyniotis kažkas panašaus į Romeo ir Džiuljetos istoriją. Kai nužudomas ir negrų boso sūnus, padėtis tarp klanų visai paaštrėja. Galiausiai paaiškėja, kad dėl kiniečių žudynių kalti patys kiniečiai, o negrai iš viso tarpusavyje nesutaria. O Jet Li herojus progai pasitaikius įkerta ir vieniems, ir kitiems.
Toks man pasirodė nemotyvuotas filmas, vaidyba neįtikina, istorija kažkokia skysta. Tarsi pagrindinis dalykas buvo sugalvoti skambų pavadinimą, o paskiau bus kaip buvę. Iš įdomesnių momentų filme yra kartais pasirodantys spec. efektai - kaip rentgenu peršviečiamas žmogaus kūnas kad parodyti kaip lūžta kauleliai ar kas kita blogo nutinka.
http://www.youtube.com/watch?v=4R7O2A8R63A
http://www.youtube.com/watch?v=EeHQPQtk6Pg

Rodyk draugams

On the Border
http://www.imdb.com/title/tt0126568/
On the Border (1998) - “Ant ribos”, arba “Prie sienos”, kažkas panašaus.
Dulkėtas miesteliūkštis prie Meksikos sienos. Tame miesteliūkštyje vienas vienintelis bankas, kuriame ne kažin kiek pinigų. Kol kas. Tačiau pasitaiko momentas, kai nusimato smarkus žaliųjų antplūdis ir apie tai žino pernelyg daug žmonių. Bičas, dirbantis banko apsaugininku ir mezgantis romaną su bankininko žmona planuoja pasinaudoti situacija. Jis turi vieną raktą nuo seifo, žmona nukniauks kitą raktą iš savo vyro ir seifas atrakintas, pinigėlius galima bus imti. Tačiau ne viskas taip paprasta. Kaip jau minėjau, informuotų žmonių čia aiškiai per daug. Ir visi rezga savo slaptus planus …
Filmas su šiokia tokia intrigos doze, visi apsimetinėja ne tais, kuo iš tikrųjų yra ir tai išaiškėja tik filmo pabaigoje. Be to, viskas pagardinta smagia erotika, kuri turbūt turėtų kompensuoti veiksmo trūkumą. Dalyvauja ir šiokios tokios žvaigždės - Daniel Baldwin, Bryan Brown. Pusėtinas kramtalas vakarui prastumti.

Rodyk draugams