BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

The Big Blue

http://www.imdb.com/title/tt0095250/
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Blue

The Big Blue (1988) - Gili žydroji jūra (Prancūzija)

Rež.: Luc Besson
Vaidina: Rosanna Arquette, Jean-Marc Barr, Jean Reno, Paul Shena, Sergio Castellitto, Marc Duret, Griffin Dunne, Jean Bouise, Andreas Voutsinas, Valentina Vargas, Kimberley Beck, Patrick Fontana

Istorija apie du draugus, vaikystėje gyvenusius Graikijos pakrantėje ir turėjusius fenomenalis nardymo sugebėjimus. Po daugelio metų jie vėl susitinka, kad išbandyti savo jėgas nardymo varžybose.
Pagrindiniai filmo herojai yra trys - Žakas Majolis, Enzo Molinari (jau minėti du draugai) ir Joana Beiker, Žako mylimoji. Kaip ir daugelyje Luko Besono filmų, taip ir čia vaidina žymusis Žanas Reno - jis yra italas Enzo. Šiaip filme veiksmo nedaug, viskas ramu ir melancholiška. Svarbiausias dalykas filme yra ne ką veikėjai veikia, bet kas jie tokie yra, ką jie jaučia. Be abejo, ir čia yra šiek tiek nuotykių, tačiau spalvingi ir unikalūs charakteriai džiugina labiausiai. Italas Enzo - karštakošis, savimi be galo pasitikintis galiūnas, jam jūra iki kelių, ir tai tiesiogine šių žodžių prasme - jis yra daugkartinis ir iki šiol nepralenktas nardymo čempionas. Žakas Majolis - paslaptinga asmenybė, iš tikro turintis vos ne antgamtinių savybių, leidžiančių būti nekvėpuojant po vandeniu labai ilgai ir panerti labai giliai. O pats toks truputį “priplaukęs”, tarsi ne šio pasaulio gyventojas, labiau mėgsta delfinų, o ne žmonių draugiją ir jūrą laiko savo tikraisiais namais. Joana - ne klasikinė gražuolė, bet labai simpatiška žurmalistė, turėjusi nelaimės įsimylėti Žaką ir tapusi jam sunkaus pasirinkimo tarp mylimosios ir jūros priežastimi. Nuostabus muzikinis filmo fonas, raibuliuojantys vaizdiniai ir vyraujanti romantiškai liūdna nuotaika. Happy endo nėra, snobai džiūgauja :)

7 iš 10

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. patais:moteris siame nuostabiame filme,yra ne zurnaliste,taciau dirbanti draudimo kompanijoje :)

  2. vyr:

    visko gali būti, žiūrėjau anglų k. ir gal ne viską supratau. Bet kokiu atveju, filmas tikra vertas žiūrėti ne kartą ir visai ne tam, kad išsiaiškinti kur koks nors personažas dirba :) Tiesiog užgauna sielą, o vyraujanti melancholiška ir romantiška atmosfera man labai patiko.

  3. He got it in Italy and had it distributed all of the way by seashore. But, amazing as it appears, Lajeunie confirmed to be as impecunious as the other part there; and he was a lot distressed that Julien, greatly transferred, said: Descend back to supper, Lajeunie, we are going to drink toasts to the Muses!

Rašyti komentarą