BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

The Claim

http://www.imdb.com/title/tt0218378/
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Claim

The Claim (2000) - Aukso dulkės (Didžioji Britanija)

Rež.: Michael Winterbottom
Vaidina: Milla Jovovich, Nastassja Kinski, Peter Mullan, Wes Bentley, Sarah Polley, Shirley Henderson, Julian Richings, Sean McGinley, Randy Birch

Laukiniai Amerikos vakarai, Kalifornija, 1869 metai. Siera Nevados kalnuose įsikūręs mikroskopinis Kingdom Come miesteliūkštis, kurį valdo toks vietinis “krikštatėvis” Danielis Dilonas. Jo žodis čia paskutinis, jis ir teisėjas, ir budelis. Miestelio centre stovi sukiužusi trobeliūkštė, skambiai pavadinta banku ir pilna vos ne iki lubų aukso luitų, priklausančių tam pačiam Dilonui. Atrodo, kad visas gyvenimas čia sukasi apie salūną-viešnamį, kuriam vadovauja gražuolė Dilono sugyventinė Liucija (Mila Jovovič herojė). Vieną gražią dieną į miestelį atvyksta būrys žmonių. Tai geležinkeliečiai, Central Pacific Railroad kompanijos darbininkai, kurie ruošiasi žvalgyti apylinkes ir tiesti geležinkelį. Jiems vadovauja jaunas inžinierius Dalglišas. Geležinkelis yra gyvybiškai svarbus tokio tipo miesteliūkščiams. Jei trasa eis pro miestelį - jis klestės, o jei ne - nenumaldomai sunyks. Kartu su geležinkeliečiais atvyksta ir viena tokia ponia Elena (N. Kinski herojė) su dukra vardu Hope. Jų kelionės tikslas yra miestelio “valdovas” Dilonas. Tą paslaptingą ponią su Dilonu praeityje siejo tragiški ryšiai. Elena buvo Dilono žmona, o Hope yra jų duktė. Kažkada seniai seniai, jis pardavė savo žmoną su kūdikiu kažkokiam diedui. Iš nevilties, dėl skurdo - visiems jiems grėsė badas ir žūtis. Tačiau po to Dilonas prasigyveno, o jo buvusi žmona miršta nuo ligos ir tenori, kad būtų pasirūpinta dukterimi. O tuo tarpu šią merginą jau nusižiūrėjo minėtas inžinierius Dalglišas. Jis iš viso gali jaustis kaip karalius, nes nuo jo priklauso miestelio ir žmonių ateitis. Tad jam ir skaniausias kasnis ir gražiausia mergina. Pats Dalglišas yra gan kuklus, napakėlęs nosies, tačiau aplinkybės labai palankios įvairiems meilės daugiakampiams - jį į lovą bando įsitraukti (sėkmingai, beje) minėta bordelio savininkė Liucija.
Daug yra prikurta vesternų ir šitas neabejotinai taip pat vesternas, tačiau gal neįprastas. Nepaisant to, kad Kalifornija, viso filmo metu nuolat sninga, tarsi tai būtų kokia Aliaska. Sniegas, prieblanda bei ištęstas veiksmas suteikia kažkokio melancholiškumo ir beviltiškumo. Lyg ir sužimba nedidelis vilties žiburėlis, kai atvyksta būrys žmonių (neveltui ir vienos iš veikėjų vardas Hope - viltis). Dalglišas atneša viltį, kad miestelis išliks ir suklestės, o Hope leis savo tėvui pagaliau išpirkti visas kaltes bei nuramins sąžinę. Viskas nesibaigia taip gerai, įvykiai klostosi gan dramatiškai. Tačiau gyvenimas tęsiasi vienokiu ar kitokiu būdu ir jei ne tiems, tai kitiems žmonėms tikrai pasiseka. Filmas patiko.

7 iš 10

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą