BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure ('Poseidono' nuotykiai)

http://www.imdb.com/title/tt0069113/
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Poseidon_Adventure_%281972_film%29

The Poseidon Adventure (1972) – “Poseidono” nuotykis (JAV)

Rež.: Ronald Neame, Irwin Allen
Vaidina: Red Buttons, Carol Lynley, Gene Hackman, Roddy McDowall, Stella Stevens, Ernest Borgnine, Leslie Nielsen

Laineris “Poseidonas” plaukia iš Niujorko į Atėnus. Tai yra hibridinis keleivinis-krovininis laineris, prisimenantis tolmus “auksinius” kelionių laikus 30-taisiais XX a. metais. Dabar tai jau paskutinė jo kelionė, po kurios numatoma jį paversti metalo laužu. Tačiau likimo numatyta kitaip. Kaip tik per naujųjų metų sutikimo balių įvyksta žemės drebėjimas ir netrukus cunamio banga apverčia laivą dugnu į viršų. Grupelė išlikusių gyvų keleivių, vedama bebaimio pastoriaus braunasi iki laivo dugno, kuris dabar yra viršuje virš vandens, ten jie tikisi kaip nors išlįsti į paviršių ir sulaukti pagalbos.
“Poseidonas” buvo vienas pirmųjų katastrofų žanro filmų (po “Aerouosto”). Pasiilgstu senų filmų, su raudonais veidais ir senaisiais aktoriais, tokiais kaip Gene Hackman (jis neretas ir naujesniuose filmuose), Ernest Borgnine ir kitais. Tais laikais aktoriai, kaip ir jų vadinami herojai neturėjo būti akinančiai gražūs ir jauni. Aišku, čia yra pora jauniklių su kaip reikiant trumpais garderobais, bet jos tik dėl akių paganymo, dramą daro senieji, raukšlėtais veidais ir rupūžės akimis :) Beje, smagu matyti Leslie Nielsen “rimtame” vaidmenyje (čia jis laivo kapitonas), šiais laikais jis jau tokių vaidmenų neturi. Taip ir lauki iš jo kokio kvailo pokšto, tačiau neverta laukti, komedijose Nielsenas tada dar nevaidino. Ir iš viso, tikriausiai, tai buvo pirmasis jo vaidmuo ne televizijoje. Šiaip, atmetus visas emocijas, tai filmo turinys daugmaž apsiriboja aktorių karstymusi po laivo vidaus nuolaužas vaizduojančias dekoracijas. Tačiau atsiriboti nuo emocijų neišeina, vaidyba puiki, įtraukia ir išblaško bet kokias abejones. Neretuose dabartiniuose filmuose būna taip, kad katastrofos laukimas tampa tikrai nuobodus. Ir nebūtinai reikia kažkokios nuolat didėjančio išankstinio grėsmės pojūčio, greičiau atvirkščiai - vaizduojama linksma, spalvinga ir triukšminga atmosfera, gyvenimo džiaugsmas. Ištikusi katastrofa tada atrodo daug didesne tragedija. “Poseidone” įžanginės, prieškatastrofinės scenos yra tikrai žavios, herojai džiaugiasi vienas kitu ir šaunia pramoga laive. Tuo liūdnesnė žiūrovui pasirodo jų mirtis vėliau. Filmas apdovanotas dviem “Oskarais”, berods už efektus ir muziką. Efektai tai žiūrint iš šių dienų yra vidutiniški, neparodo net apvirtusio laivo ant vandens, tik kyšančius ore straigtus, tačiau matome laivą po vandeniu, sprogimus iš kaminų. Verta paminėjimo kultine tapusi “nėrimo” scena - kai kitaip negalėdami įveikti kliūties žmonės vienas po kito turi praplaukti tam tikrą kelio dalį po vandeniu. Vėliau tokias pat situacijas matome dešimtyse kitų filmų, “Poseidonas” tikėtina buvo pirmasis.

7 iš 10

poseidon

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Q. Just how long have you acknowledged that man? One phrase of information today a number of us are on the topic: never recreate at counter-strokes with that gentleman.

Rašyti komentarą