BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

The Winter Warrior

The Winter Warrior (Žiemos karys)

http://www.imdb.com/title/tt0312032/

The Winter Warrior (2002) – Žiemos karys (D. Britanija)

Rež.: Robbie Moffat
Vaidina: James Watson, Victoria Pritchard, Jon-Paul Gates, Ilaria D’Elia, Paul Saunders

573-ieji metai, poromėniškoji Britanija. Keltų karys Fingalas grįžta iš karo namo. Kažkada galinga keltų tauta dabar įsitraukusi į kruvinus tarpusavio karus. Devynerių metų pilietinis karas baigėsi mūšiu prie Artureto, Fingalas buvo pralaimėjusiųjų pusėje, tačiau išliko gyvas. Tuo metu kai keltai riejasi tarpusavyje jų žemes ir gyvenvietes plėšia atvykėliai iš Germanijos - anglai. Fingalas netrukus susiduria su būriu tokių plėšikų, kaip tik užpuolusių jo namus, nužudžiusių jo brolį ir pagrobusių žmoną.
Pripratus prie holivudinės produkcijos, šis “nepriklausomas” filmas iš pradžių gali pasirodyti keistokas, kaip koks mėgėjiško teatro spektaklis. Tačiau rami, neskubi eiga, duoda laiko pasigrožėti dykais kalvotais rudeniniais Kaledonijos (Škotijos) peizažais. Žudynes ir kitos žmogiškos tragedijos vyksta taip ramiai ir kasdieniškai, skirtingai nei hipertrofuotų jausmų pilnose holivudinėse pasakose. Neblogi kostiumai - keltų kario apranga, anglų drapanos, piktų (tokia tauta) įvairiaformiai smailūs šalmai. Šiaip labai keisti laikai - Romos galybė jau baigėsi, viduramžiai kaip ir neprasidėjo, dabartinių valstybių tik menkos užuomazgos. Gyvena visi kažkokiose palapinėse ar visai po atviru dangum. O šneka visi taip protingai protingai, tarsi universitetus būtų baigę, apie humanizmą ir kitus dalykus :) Fingalas gauna iš Keltų vadeivos kalaviją ir priesaką sunaikinti ar išvyti tuos prakeiktus anglus iš keltų žemių. Ir sunaikina, ir išveja, pats vienas - visus tris anglus :)
Šiaip filmas labiau primena dokumentiniuose filmuose sutinkamas inscenizacijas, kai kokiems nors istoriniams įvykiams pailiustruoti rodomi “tikrų” įvykių fragmentai. Žiūrint tokius filmus, kaip šis, žiūrovo fantazija turi pati užpildyti nesamus specialiuosius (ir bet kokius kitus) efektus, o tai gal nėra taip jau blogai.

5 iš 10

winter

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą