BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Universal Soldier: The Return
http://us.imdb.com/title/tt0176269/
Universal Soldier: The Return (1999) - Universalus karys: sugrįžimas
Slaptoje karinėje bazėje gaminami nenugalimi kariai - atgaivinami žuvę kūnai, jie patobulinami, į smegenis įsodimama valdanti mikroschema ir “geležinis” zombis gatavas! Visą šia kol kas nedidelę armiją valdo Setas - kompiuteris, pasižymintis dirbtiniu intelektu. Tačiau visas reikalas rišamas, vyriausybė nenori finansuoti ir “garažiuką” ruošiasi uždaryti. Tačiau gudrus kompiuteris nugirsta apie tokius planus ir imasi iniciatyvos - sukelia savo armiją, užgrobia bazę ir ruošiasi sunaikiti visą žmoniją, nei daugiau, nei mažiau. Žmonės atgyvenę, juos reikia upgreidinti ir t.t. Persikūniją į tokį aršų negrą ir imasi vadovauti “lauko sąlygomis” taip sakant. O ką ten veikia Van Damas? Na, kadangi pavadinime yra žodelis “sugrįžimas”, tai reiškia kad čia yra antras filmas ta pačia atgaivintų lavonų tematika. Pasirodo, jis irgi buvo toks atgaivintasis, tik pirma versija, be valdymo mikroschemos ir elgiasi kaip normalus žmogus. Jo užduotis buvo tikrinti kaip veikia naujieji kariai, t.y. tie jį visaip medžiojo ir dorojo. Taigi, iš pradžių Van Damo herojus irgi buvo labai nepatenkintas bazės uždarymo planais, nes buvo kaip ir to kompiuterio draugas. Tačiau reikalai greitai pasikeitė ir jie stojo priešingon barikadų pusėn. Ten dėl kažkokio kvailo kodo, kurį norėjo iš Van Damo išgauti. Trumpiau tariant galiausiai jie susidūrė finaliniam pasispardymui vienas prieš vieną. Jau geriau kompas nebūtų lindęs į gyvą kūną…
Na, apie išprotėjusius kompiuterius žinome dar nuo HAL laikų, t.y. jau turbūt virš 40 metų :) Turiu galvoje Kubriko “2001 kosminę odisėją”. Taip pat ir finalinė scena kai sušaldytas kūnas subyra gabalais yra labai gerai pažįstama iš “Terminatoriaus”. Žmogaus kūriniai sukyla prieš savo kūrėją! Nieko naujo nuo Frankenšteino laikų.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Densmore announced. I appreciated not an additional individual with whom I may have established myself below comparable scenarios. Doggott observed you kingdom this day, and I’ve been seeing you all day long with my favorite field-glasses, cooked to take mask the minute you turned my very own technique.

Rašyti komentarą